JumpOff™

"One Step Beyond", gra wydana w 1993 roku przez Ocean Games, była nieformalną kontynuacją o rok starszej produkcji zatytułowanej "PushOver". Obie gry to typowi przedstawiciele gatunku "action puzzle", czyli gier logiczno-zręcznościowych (z naciskiem na "logiczno"). Różniły się całkowicie zasadami oraz tym, że "PushOver" doczekał się kilku konwersji na telefony komórkowe a jego młodszy brat - żadnej. JumpOff™ jest pierwszą próbą przeniesienia na ekran telefonu komórkowego gry One Step Beyond.

Grę pisałem sam, od podstaw, również samodzielnie stworzyłem nową oprawę graficzną. Próbowałem natomiast możliwie wiernie odwzorować oryginalny gameplay. Ukończyć będzie można 100 oryginalnych leveli - na chwilę obecną jest ich mniej - nie chciałem publikować gry z levelami, których nie zdążyłem przetestować.

JumpOff™ jest grą darmową, być może w przyszłości open-source. Na razie w fazie późnej bety :)

Muzyka w grze (przynajmniej w obecnych buildach) to amigowa klasyka: utwór z gry Turrican 2 skomponowany przez Chrisa Huelsbecka i tytułowa kompozycja Ś.P. Richarda Josepha z gry Cannon Fodder.

One Step Beyond

Stworzona przez studio Red Rat Software i wydana przez Ocean Games gra ukazała się w 1993 roku w wersjach na Amigę, Atari ST oraz IBM/PC (DOS).

Głównym bohaterem "One Step Beyond" był Colin Curly, "maskotka" pewnych produkowanych w Wielkiej Brytanii chrupków (Quavers).

Pomysł - Charles Partington; Design - Charles Partington; Programowanie - Nick Tuckett; Grafika - Bryan King, Ian Harling, Philip Chin; Muzyka - Dean Evans, Keith Tinman.

O mnie.

Dla formalności - nazywam się Michał Galiński.

W "One Step Beyond" po raz pierwszy zagrałem w 1993 roku na Amidze. Uważam, że jest to jedna z ciekawszych pozycji w swoim gatunku, chociaż z pewnością nie należąca do amigowej czołówki. Stwierdziłem pewnego dnia, że pomysł ten świetnie sprawdzi się jako gra na telefon komórkowy. Mam nadzieję, że miałem rację :)

Polskich graczy zapraszam do odwiedzenia mojej strony z ciekawymi (tak myślę) materiałami na temat historii gier komputerowych oraz przemyśleniami na temat obecnego rynku gier wideo.

Przy okazji wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pomogli mi w testowaniu gry, największe dla Pawła Kłopotek-Główczewskiego, Michała Olenycza i Łukasza Lewandowskiego.

Miłej zabawy!

Wszelkie uwagi na temat gry mile widziane. Kontakt: jumpoff@galu.info